Саме такими словами керівник зразкової естрадної студії «Вернісаж» Ольга Дьячина згадує вокальний майстер-клас, на якому їй довелося побувати разом з вихованцями: Юлією Сидорук, Діаною Завадською та Оксаною Гашевою 23-24 лютого. Він проходив у Київському інституті музики імені Р.М. Глієра, де відомий британський професор, актор та режисер Річард Берклі ділився з поціновувачами музичного мистецтва власними секретами вокалу. Річард Берклі – колишній викладач Лондонської академії драматичного мистецтва та консерваторії Монтев'ю університету східної Англії. Він створив курс вокалу для акторів музичних театрів в Королівській академії музики. Як актор знявся у таких стрічках: «Гидкий дядя» , «Термінатор 2». Працював разом з такими зірками кіно, як Міккі Рурк та Емілі Уотсон.
Організували цей творчий захід учасники столичного джаз-клубу «Jazzva», які й запросили відомого британця поділитися з українськими вокалістами власним досвідом роботи, основою якого є методи релаксації, активізації внутрішніх ресурсів вокалістів. Концертний зал був переповнений: на зустріч з маестро завітали жителі різних куточків України: Києва, Львова, Брод, Донецька та ін. Серед учасників були як і молоді виконавці, так і досвідченні співаки, серед яких Злата Огневич, переможниця конкурсу Crimea Music Fest у 2011 р., учасниця «Євробачення 2013» та Денис Повалій, учасник телешоу «Х-Фактор» 2010 р., син Народної артистки України Таїсії Повалій. Усі вони навіть не здогадувалися, яке видовище їм приготував Берклі. На прикладі пісні «New-York», яку виконав один з учасників майстер-класу, професор звернув увагу на те, як вокалісту важливо розуміти смисл пісні, знати її історію. Присутні, затамувавши подих, слухали розповідь про бідного хлопчика, який їде у Нью-Йорк – місто, яке ніколи не спить. Британець немов сам став тим хлопчиком, він показав це величезне місто, вибудувавши його у власних очах. Аби допомогти виконавцям «порозумітися» з власним тілом, активізувати внутрішні ресурси, англієць застосовував дещо дивні, на наш погляд, методи. І о чудеса! За хвилину юнак то, чи дівчина, співали вже іншим, справжнім, за словами професіонала, голосом. Професор вислухав усіх охочих, висловивши згодом власну думку щодо виконання ними пісень, вказавши на що потрібно звернути увагу. Серед них виявилася й наша Юлія Сидорук, співом якої маестро залишився задоволений, зауваживши, що юна співачка досить професійно спілкується з публікою. Ніхто з присутніх не залишився байдужим. Після закінчення майстер-класу присутні стоячи аплодували Річарду Берклі.
«Я отримала безцінну інформацію, яка допоможе мені у подальшому виховувати справжніх професіоналів» – ділиться своїми враженнями Ольга Сергіївна. Навіть зараз вона разом з вихованцями все ще знаходиться під великим враженням від професійності британського професора та від шоу, яке він подарував. «І що він там тільки не влаштовував! Він бігав по сцені, ставав навколішки, здіймав руки до стелі, сміявся, одним словом – дивував!» Будучи ученицею Ольги Сергіївни, на одному із занять я мала змогу прослухати захоплюючу розповідь про подорож до Києва та скористатися деякими вправами британського професіонала.
Євгенія Кравчук
|